KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11818030
nr 1181 8030
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, "Efter Maskeraden" 1965, signerad. Olja på pannå, 98x62
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 7 maj 2018
kl 18:21:40
7/5 08:56:00
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman